Creative Business Cup

pátek, 3. srpna 2018

image_cbc_logo-300x147

Chystá se další ročník start-upové soutěže, kterou pořádá agentura Czechinvest! Jedná se o start-upovou soutěž zaměřenou na kreativní průmysly. Do soutěže se mohou zapojit firmy z těchto oblastí: design, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, rozhlas, televize, ale i software, počítačové hry či 3D tiskárny.

Po dvouleté pauze se mohou české inovativní společnosti z oblasti kreativních průmyslů opět hlásit do mezinárodní soutěže Creative Business Cup. Národní kolo, které se bude konat 25. září 2018 v plzeňském inkubátoru DEPO2015, je otevřené všem podnikatelům s životaschopnými nápady, u kterých porota po zaslání přihlášky vyhodnotí potenciál uspět na mezinárodním poli.

Pořadatelem českého národního kola je agentura CzechInvest. Podpora vzniku inovativních společností z kreativních oborů a jejich komercializace na zahraničních trzích je do budoucna klíčová. Kreativní průmysly se celosvětově podílejí na ekonomickém růstu a nabývají na důležitosti právě v současné době přerodu na digitální ekonomiku. 

Cílem soutěže je nejen propojit kreativní podnikatele s investory a podpořit jejich vstup na globální trhy, ale i přispět k posílení podnikatelských dovedností a rozvíjení mezioborových inovací. Zapojeno je do ní více než 70 států na pěti kontinentech. Výherci národních kol postoupí na mezinárodní finále v Kodani, na kterém ve dnech 26. až 27. listopadu 2018 představí své nápady odborné veřejnosti a investorům. Hlavní výhrou v Kodani je 7 000,- EUR + 2 měsíce office space.

Více informací o soutěži včetně přihlášek naleznete na https://www.creativebusinesscup.cz/homepage

Možnost přihlásit se je do 15. 8. 2018