Den dětí s vědou a technikou: Kde se zábava setkává s poznáním!

pátek, 31. května 2024

Den dětí s vědou a technikou: Kde se zábava setkává s poznáním!

Jihočeský vědeckotechnický park se proměnil v centrum dětského nadšení a zvědavosti. Den dětí s vědou a technikou přilákal malé i velké objevitele, kteří měli možnost ponořit se do fascinujícího světa vědy a techniky.

Vědecké experimenty, které uchvátí každého!

Naše interaktivní stanoviště nabízela dětem jedinečnou příležitost vyzkoušet si různé vědecké pokusy. Každý experiment byl navržen tak, aby děti nejen bavil, ale také je učil základním principům chemie a fyziky.

Robotická dílna – setkání s budoucností!

Kdo by odolal kouzlu robotů? Naše robotická dílna umožnila dětem programovat a ovládat malé roboty, což vzbudilo nejen jejich nadšení, ale také zájem o technické obory. Vidět radost v jejich očích, když jejich robot úspěšně dokončil úkol, bylo k nezaplacení.

Virtuální realita – cestování do jiných světů!

Virtuální realita poskytla dětem možnost prozkoumat nové světy a zážitky, které by byly v reálném životě nedosažitelné. Od návštěvy vesmíru po potápění v oceánech – naše VR stanoviště bylo neustále obsazené malými nadšenci.

Kreativní dílny – spojení umění a vědy!

Kreativní dílny nabídly dětem prostor pro vyjádření jejich fantazie. Mohli si zde vyrobit vlastní vědecké modely, malovat obrazy inspirované technikou nebo tvořit pomocí 3D tiskáren. Spojení umění a vědy přineslo nádherné výsledky a podpořilo dětskou tvořivost.

Budujeme budoucnost plnou vědění a inovací!

Naším cílem bylo ukázat dětem, že věda a technika nejsou jen nudné předměty ve škole, ale fascinující světy plné zábavy a objevování. Věříme, že jsme v dětech probudili touhu po poznání a inspirovali je k dalšímu vzdělávání v těchto klíčových oborech.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli, a těšíme se na další příležitosti, kdy budeme moci inspirovat mladou generaci. Sledujte naše stránky pro informace o nadcházejících akcích a zapojte se s námi do budování světa plného inovací!

Dětský den s vědou a technikou

pátek, 31. května 2024

Dětský den s vědou a technikou
Dětský den s vědou a technikou
Dětský den s vědou a technikou
Dětský den s vědou a technikou