Den s virtuální a rozšířenou realitou v JVTP

úterý, 18. října 2022

Den s virtuální a rozšířenou realitou v JVTP

V pátek 23.9.2022 proběhl v Jihočeském vědeckotechnickém parku další den s virtuální a rozšířenou realitou (VR / AR). U společné diskuze se sešli zástupci regionálních středních a vysokých škol odborných institucí, které se o využití VR / AR zajímají, ale i firem zabývajících se rozvojem a programováním aplikací ve VR / AR.

V úvodu setkání představil Tomáš Jakubec síť partnerů vzniklou v rámci projektu VReduNet, jehož vedení se ujal Jihočeský vědeckotechnický park. Na aktivitách projektu spolupracuje s Jihočeskou univerzitou a rakouskými Business Upper Austria a Education Group.

V další části byly představeny výsledky analýz, které mapovaly a porovnávaly míru využití virtuální a rozšířené reality v jižních Čechách a Horním Rakousku. Diskuze byla zavedena na připravenost regionálních škol a firem k použití technologie VR / AR a na překážky při jejím zavádění, a to jak v Jihočeském kraji, tak kraji Vysočina, jehož zástupci se setkání rovněž zúčastnili a podělili se o své zkušenosti.

Poslední část setkání byla věnována praktickým ukázkám konkrétních aplikací VR / AR v jižních Čechách. Viděli jsme simulaci historického provozu koněspřežky, virtuální průvodkyni muzeem čokolády, ptačí svět v ptačí rezervaci Vrbenské rybníky, mohli jsme zažít Heydrichiádu, rozebrat lidské tělo, ale i zachránit pacienta na jednotce intenzivní péče.

Jste fanouškem nových technologií a trendů a chcete vědět více o virtuální a rozšířené realitě? Přidejte se k nám!

www.vredunet.eu