Digitální akademie Czechitas 2020 v Českých Budějovicích úspěšně ukončena

pátek, 18. prosince 2020

Czechitas_DACB

Jsme moc rádi, že alespoň úvodní týdny mohly proběhnout v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku.

Velkou myšlenkou Digitální akademie zaměřené na Testování je umožnit ženám vzdělat se v oblasti testování, programování a digitálních dovedností během 3 měsíčního intenzivního školení. Cílem Akademie je vzdělávat, posilovat a vybavovat ženy požadovanými dovednostmi a ve spolupráci s místními společnostmi jim hledat zaměstnání na pozicích zaměřených na testování softwaru (manuální a automatizované testerky).

Na základě motivací a úvodního testu, které posuzovali zejména analytické dovednosti, IT zkušenosti a zájem o IT obor, bylo k účasti v Akademii vybráno 29 uchazečů - 28 žen a 1 muž. 15 z přihlášených účastnic bylo zařazeno do stipendijního programu od Evropské unie financováno z Operačního programu Zaměstnanost. Výuka nejprve probíhala v offline režimu v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku. Od 5. října jsme kvůli nařízení vlády museli převést výuku do online prostředí a v něm jsme pokračovali až do ukončení Akademie. 

Výuka obsahovala 115 vyučovacích hodin povinných předmětů, které patřily do bloku manuálního a automatizovaného testování, programování, softskills, kariérních workshopů, 15 hodin volitelných předmětů a 5 povinných akcí (Zahajovací večer, Meet your mentor, Hackathon, Test a Galavečer). Během Akademie mohli studenti vidět dvě online exkurze firem ICZ Group a Robert Bosch, ve kterých byla představena firma, její zaměření, kultura a proces nabírání nových zaměstnanců. Mimo jiné mohli účastníci využít i individuálního kariérního poradenství a zároveň pátečních mentoringových večerů, kdy odborníci z IT oborů sdíleli s posluchači své zkušenosti, příklady a pracovní náplň. První běh Akademie byl úspěšně zakončen 8. prosince 2020, jednotlivé týmy prezentovaly své výstupy z Hackathonu a připojily i review k celkovému průběhu kurzu. Účastníci získali certifikát o úspěšném absolvování studia.