ESG Kurz udržitelnosti pro byznys

úterý, 10. října 2023

WebCover

Máme pro vás skvělou příležitost! Zaregistrujte se na nadupaný seminář na téma udržitelnosti v byznysu.

18.10.2023  I  09:00 - 16:30  I  JVTP, Lipová 9, ČB

Tento seminář je věnován tématu udržitelnosti a ESG (Environment, Social, Governance). Běžná cena tohoto semináře pro je 4.900,- Kč, ale my Vám ho přinášíme zcela zdarma! Stačí se jen včas registrovat.

Důležité informace o semináři:

Téma udržitelnosti stále více proniká do světa byznysu. Je však klíčové, aby udržitelnost přinášela v podnikání nejen pozitivní ekonomické výsledky, ale také pozitivní dopad na okolí a společnost. Naši lektoři vás provedou tímto komplexním tématem a pomohou vám najít rovnováhu mezi ekonomickým ziskem a pozitivním dopadem na okolí.

Co si z kurzu odnesete:

✅ Zorientujete se v tématu udržitelnosti, ESG a nefinančního reportingu.
✅ Získáte praktické příklady, rady a tipy od našich odborníků.
✅ Navážete nové kontakty a budete moci diskutovat s kolegy z oboru.

Pro koho je kurz určen:

✅ Majitelé malých a středních firem
✅ Manažeři malých a středních firem
✅ HR a CSR manažeři velkých firem

Naši špičkoví lektoři:

Jan Zeman

Majitel, Biopekárna Zemanka

Intuitivní podnikatel, vizionář, majitel firmy Biopekárna Zemanka, mentor a propagátor udržitelného podnikání. Vybudoval od nuly úspěšnou firmu založenou na hodnotách a podporující rozvoj ekologického zemědělství. Velký propagátor inovací a cirkulární ekonomiky. Zemanka již 15 let kombinuje tradiční postupy a inovace, které v sektoru potravinářství nejsou obvyklé a naplňuje vizi, že udržitelnost a sociální odpovědnost mohou být v souladu s ekonomickou ziskovostí.

Radek Škornička

Marketingový konzultant

Radek se již přes 20 let věnuje budování značek, jejich rebrandingu a přípravě úspěšných marketingových strategií. Specializuje se na retail a rychloobrátkové zboží (jídlo, drogerie a kosmetika). Pracoval na pozicích Marketing Director, Senior Brand Manager nebo Marketing Manager ve významných českých i nadnárodních společnostech.
Jeho srdeční záležitostí je pomáhat růst a naplňovat vize u značek s přesahem, tedy zdravější, bio, přírodní, ekologičtější, etické, bezobalové apod.

Dan Heuer

Odborník udržitelnosti, Fair Venture

Dan je expert na firemní udržitelnost. Neudržitelné praktiky firem následně sledoval v neziskové organizaci CEE Bankwatch Network. V roce 2018 založil poradenskou společnost Fair Venture a následně v roce 2021 založil analytickou společnost Impact metrics, která porovnává udržitelnost firem na českém trhu. V roce 2022 se obě společnosti spojily a získaly investici od RSJ.  Pod značkou Impact Metrics Dan nyní vyvíjí software pro snadnou a účinnou implementaci ESG do firmy.

Laura Mitroliosová

Expert cirkulární ekonomiky, CIRAA

Laura se již přes 7 let velmi aktivně věnuje tématu cirkulární ekonomiky. Od roku 2019 vede společnost CIRA Advisory s.r.o., kde se věnuje konzultacím v oblasti cirkulární ekonomiky a udržitelnosti. Dříve působila ve vedení Institutu Cirkulární Ekonomiky a byla součástí digitálního odpadového tržiště Cyrkl.
Své zkušenosti a znalosti na poli cirkulární ekonomiky a ve vedení organizací se snaží předávat dál, velmi často také působí v hodnotících komisí např. TOP odpovědná firma a Ceny SDG´s.

Vladimír Víšek

Expert udržitelnosti, NoGreenwashing

Vladimír se oblasti udržitelného rozvoje věnuje už přes 14 let. Šest let měl v IKEA na starosti agendu udržitelného rozvoje pro CZ/HU/SK region. Dva roky pracoval ve švédském Malmö na globální IKEA agendě v oblasti cirkulární ekonomiky.
V roce 2021 spoluzaložil uskupení No Greenwashing, která bojuje proti lakování nazeleno.
Nyní působí jako manažer udržitelnosti v Prusa Research a zároveň pomáhá firmám integrovat udržitelnost do jejich business modelů

Hana Matějková Fabíková

Konzultantka, SocioRating

Hana pracuje pro poradenskou společnost Accace, kde se primárně zabývá měřením kvality sociálního prostředí ve firmách (SocioRating). V minulosti pracovala v oblasti telekomunikace (Vodafone)  a pojišťovnictví (Generali Česká pojišťovna). Vystudovala obor sociologie - sociální antropologie na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice a působila 3 roky v pozici předsedkyně sportovního klubu. Je mentorkou Leadership Academy pod Spiralis, z.s. Je členkou Spektra rozvoje žen.

Program:

09:00 - Jan Zeman - Úvod do udržitelného leadershipu a inovační potenciál ESG

10:15 - Přestávka

10:30 - Dan Heuer - Úvod do ESG, praktický přínos a postup krok za krokem

11:45 - Přestávka

12:00 - Hana Matějková Fabíková - Udržitelnost jako firemní kultura

13:15 - Oběd

14:15 - Laura Mitroliosová - Cirkulární ekonomika, základní pojmy a principy, příklady z praxe

15:15 - Vladimír Víšek - Co je greenwashing a jak mu předcházet

16:15 - Přestávka

16:30 - Radek Škornička - Marketing udržitelnosti

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost získat cenné znalosti od odborníků v oblasti udržitelnosti a ESG.
Přijďte se inspirovat a sdílet své nápady na budování udržitelného podnikání s námi.

Těšíme se na setkání s vámi!