Exkurze studentů SOŠ SE Velešín

pondělí, 6. května 2024

Obrázek WhatsApp, 2024-05-03 v 11.09.38_08c371e0
Exkurze studentů SOŠ SE Velešín
Exkurze studentů SOŠ SE Velešín
Exkurze studentů SOŠ SE Velešín
Exkurze studentů SOŠ SE Velešín
Exkurze studentů SOŠ SE Velešín
Exkurze studentů SOŠ SE Velešín

Spolupráce se školami, propojování moderních technologií s nastupující generací, praktický workshop.

V pátek 3.5.2024 jsme pod záštitou Jihočeského Digi Hubu s nadšením hostili studenty Střední odborné školy strojní a elektrotechnické Velešín. ️‍Všichni měli možnost poznat systém Internet věcí (IoT) a na vlastní kůži si vyzkoušet, jak lze propojit zařízení, která spolu komunikují prostřednictvím inteligentních funkcí. 

A co že je to vlastně ten systém IoT?

Jde o koncept propojení fyzických zařízení s internetem. Tato zařízení, tzv. "chytré" věci, jsou vybavena senzory, které sbírají data o svém okolí a následně je odesílají do cloudu. Data z těchto zařízení se pak můžou dále zpracovávat a analyzovat, čímž se otevírají široké možnosti pro automatizaci, optimalizaci a zefektivnění procesů v nejrůznějších oblastech.

Příklady využití IoT:

  • Chytrá domácnost: Chytré termostaty, osvětlení, spotřebiče a další zařízení můžou být řízeny na dálku a automatizovány podle vašich potřeb.
  • Průmyslový internet věcí (IIoT): IoT se používá v průmyslu k monitorování výrobních procesů, údržbě strojů, prediktivní analýze poruch a k optimalizaci logistiky.
  • Chytrá města: IoT se používá k optimalizaci dopravy, parkování, osvětlení, nakládání s odpady a dalších městských služeb.
  • Nositelné technologie: Chytré hodinky, fitness náramky a další nositelná zařízení sbírají data o vašem zdraví a aktivitě.
  • Zemědělství: IoT se používá v zemědělství k monitorování vlhkosti půdy, hnojení, zavlažování a k optimalizaci sklizně.

Zároveň se studenti v rámci návštěvy mohli dozvědět o nejnovějších trendech v oboru programování a i tuto disciplínu si osobně vyzkoušet. Tímto děkujeme společnosti ZONEPI Research za spolupráci a odbornou pomoc a studentům SOŠ SE Velešín děkujeme za účast.