I v této době chtějí Jihočeši realizovat nové podnikatelské záměry

pátek, 26. listopadu 2021

878A0139_ucastnici_all_uvnitr
878A0164_1.misto+predavajici
878A0185_1.misto_venku
878A0067_ucastnici_venku
878A9704_F.Talir

Dne 24.11.2021 se v Jihočeském vědeckotechnickém parku uskutečnilo finále soutěže podnikatelských nápadů Jihoczech.

Garantem již 4. ročníku této soutěže je Jihočeský kraj. Soutěžící přivítal František Talíř, 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje slovy: „“Jižní Čechy nejsou jenom krajem nádherné přírody a bohaté historie, ale také krajem schopných lidí s výbornými nápady. Děkuji všem, kdo se přihlásili do této soutěže a chtějí náš region posouvat dále. Jako krajští radní jim v tom společně s JVTP rádi pomáháme.”  

Organizace letošního ročníku se zkomplikovala protiepidemickými opatřeními. Neočkovaní soutěžící byli nuceni představit svůj záměr on-line. Ukázalo se ale, že ani tato hybridní forma prezentací neubrala na kvalitě prezentovaných podnikatelských záměrů, kterých bylo představeno celkem šest, a jejich kvalita a různorodost postavila členy hodnotící komise před velmi složitý úkol. 

Vítězem se stal Karel Šimek s projektemADVENTURER, mobilní aplikací  pro zapálené turisty, hikery a aktivní dovolenkáře. Stojí za to sledovat jejich sociální sítě a nenechat si ujít okamžik, kdy si budeme moci tuto appku pořídit.

Druhé místo obsadil Lukáš Prokeš s projektem „KOŘENOVÉ KOBERCE. Jde o designové ortopedické kořenové koberce , které podporují zdraví vývoj našich nohou a hlavně nohou našich dětí. Motem uvedených na webových stránkách je „ Nohy potřebují příležitost“.

Na třetím místě se umístila Veronika Valešová s projektem „PIVO S RODOKMENEM. Originalita plánovaného rodinného minipivovaru spočívá ve vaření piva tzv. na míru, receptury budou vytvářeny podle chuti a nálady zákazníka. Půjde o pivo pro gurmány, pivo jako dárek, pivo jako zážitek.

Velmi technický projekt, „DEADSTOCK WAREHOUSEzjednodušeně koncept  inteligentního skladu, představili Lukáš Gröger a Bohumír Ondrák. Oba pánové jsou odborníci a poradci v oboru logistiky a firemních procesů, do kterých pomáhají implementovat automatizaci, robotizaci a digitalizaci.

Z úplně jiného soudku je projekt Veroniky Benešové, která je zkušenou terapeutkou a ví, že její klienti potřebují komplexní službu týmu odborníků, Proto pracuje na záměru vytvořit v jižních Čechách JIHOČESKÉ MEDIAČNÍ CENTRUM“.

Jako velmi potřebný vnímáme také projekt Marcely SládkovéMALOVANÁ MATEMATIKA“. Představená metoda výuky matematiky zpracovaná v prvním pracovním sešitě ukazuje, že matematiku může pochopit každý a ještě ho to může bavit.

Konkrétní výhry pro oceněné soutěžící věnovaly: Jihočeský kraj, Jihočeský vědeckotechnický park, CzechInvest

Mimořádnou cenu v hodnotě 10 000 Kč udělila Jihočeská hospodářská komora a získal jí Karel Šimek s projektem „ADVENTURER“. Mediální partnerství v projektu zajišťuje Budějcká Drbna. Informace o dalších partnerech a cenách pro vítěze najdete na webových stránkách soutěže.

JVTP, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem připravuje pro rok 2022 nový akcelerační program, který bude pomáhat začínajícím podnikatelům úspěšně projít etapou od podnikatelského záměru k prvním tržbám. Prvními žadateli v tomto programu mohou být právě účastníci soutěže JIHOCZECH.

Tým Jihočeského vědeckotechnického parku děkuje všem soutěžícím a partnerům soutěže a těší se na další ročník a nové podnikatelské nápady.

www.jihoczech.cz