Jak připravit úspěšnou kampaň poradí přední odborník na crowdfunding

pondělí, 5. listopadu 2018

ideastar_final_1000px-1
David_Friedl

V České republice komunitní financování neboli crowdfunding využilo ke svému financování již několik tisíc českých kulturních, technologických a vědeckých projektů a jeho obliba neustále vzrůstá. Do Českých Budějovic míří na pozvání Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání v polovině listopadu přední český odborník David Friedl z poradenské společnosti Fundchaser CZE, která pomáhá připravit úspěšné crowdfundingové kampaně.

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání (dále JAIP) připravila v rámci mezinárodního projektu CrowdStream praktické kurzy pro zájemce o tvorbu úspěšné kampaně. „Vnímáme rostoucí poptávku po alternativních zdrojích financování nejen mezi začínajícími podnikateli, ale v poslední době také v oblasti projektů se sociálním zaměřením“, říká Michaela Novotná, ředitelka JAIP. „Rozhodli jsme se tedy pro uspořádání dvou jednodenních praktických kurzů, které se uskuteční 15. a 16. listopadu. Zároveň jsme pro zachování maximálně možného individuálního přístupu k jednotlivým projektovým záměrům omezili počet na 10 účastníků v jednom kurzu. Celkem tak proškolíme 20 osob“, upřesňuje Novotná.

Praktické školení s názvem „Crowdfunding v praxi“ si klade za cíl interaktivní formou pomoci posoudit a současně i připravit záměry do podoby, která umožní postavit crowdfundingovou kampaň. „Cílem školení je vysvětlit frekventantům základní pojmy crowdfundingu, vyhodnotit a případně zlepšit potenciál pro tvorbu úspěšné kampaně a neposlední řadě si v praktické části kurzu připravit základní prvky budoucí kampaně“, představuje hlavní cíl David Friedl z Fundchaser CZE. „Naše společnost se specializuje na největší světovou platformu Kickstarter, kam je extrémně složité se vůbec dostat, natož uspět. Nám se to však již mnohokrát povedlo a rádi se podělíme o naše praktické zkušenosti s dalšími zájemci“, slibuje Friedl. Společnost Fundchaser CZE má za sebou více jak 40 úspěšných kampaní, které svým autorům přinesly desítky milionů korun.

Dva jednodenní kurzy se pod hlavičkou vzdělávacího programu IdeaStart a za podpory programu Interreg Danube Transnational Programme uskuteční ve čtvrtek 15.11. a pátek 16.11.2018 (vždy od 9:00 hod.) v zasedací místnosti Jihočeského vědeckotechnického parku v Českých Budějovicích (Lipová 1789, České Budějovice). Vzhledem k velmi omezené kapacitě 10 osob / kurz je nutná rychlá závazná registrace na e-mailové adrese info@jaip.cz. Celodenní občerstvení pro účastníky je zajištěno.