Konference Kybernetická revoluce aneb Industry 4.0 v praxi se konala v JVTP

pátek, 7. dubna 2017

resized_DSC_0009
resized_DSC_0014
resized_DSC_0024
resized_DSC_0038
resized_DSC_0039
resized_DSC_0042
resized_DSC_0048
resized_DSC_0049
resized_DSC_0052
resized_DSC_0053

Slyšeli jste už někdy o pojmech průmysl 4.0, internet věcí, digitalizace, automatizace nebo umělá inteligence? S největší pravděpodobností ano.

Komplexní informaci o tématu čtvrté průmyslové revoluce se snaží podat sdružení CzechInno, které zahájilo sérii regionálních seminářů k tématu Průmyslu 4.0 a praktických důsledků kybernetické revoluce pod názvem „Kyberneticka revoluce.cz – Průmysl 4.0 v praxi“. V prvním pololetí roku 2017 tak proběhnou ve vybraných regionálních vědeckotechnických parcích v šesti krajských městech semináře s cílem představit, co vlastně Průmysl 4.0 znamená či může znamenat pro běžnou českou firmu, a jak se připravit na využití prvků kybernetiky, robotiky, internetu věcí a dalších technologických novinek v podnikání. Jeden ze seminářů se uskutečnil v Českých Budějovicích v Jihočeském vědeckotechnickém parku dne 30. března.

V rámci přednáškové části byly připraveny tři diskusní panely (Technologie budoucnosti, Lidé pro novou éru a nová éra lidem, Investice do budoucnosti, bezpečnost, právo a společnost budoucnosti) během nichž byly diskutovány různé aspekty technologického rozvoje. Na programu odpolední části byla exkurze provozu firmy Viscofan CZ, která má se zaváděním prvků Průmyslu 4.0 praktické zkušenosti. Součástí akce byly také expozice firem související s tématem akce. Kompletní program je dostupný zde.

Další informace jsou dostupné v tiskové zprávě sdružení CzechInno a v krátkém videu.