"Malý veletrh" průmyslové automatizace v JVTP

pátek, 27. srpna 2021

prumyslova_automatizace2
jihocesky_digi_hub
prumyslova_automatizace

Dne 25.8.2021 se v prostorách JVTP uskutečnila v rámci aktivit Jihočeského Digi Hubu akce ROAD SHOW v oblasti průmyslové automatizace.

„Je to jako na strojírenském veletrhu“: to byla první slova většiny firem, které navštívili ROAD SHOW pořádanou v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku. Obrovské množství přístrojů a zařízení z oblasti průmyslové automatizace zaplnilo celou přednáškovou místnost.

Firma SCHUNK předváděla novinky z oblasti uchopovací a upínací techniky v průmyslové automatizaci. I když se jedná o poměrně úzkou oblast strojírenství a firem, které se touto problematikou zabývají, bylo u nás plno. Bohatý předváděný sortiment výrobků a odborné znalosti zástupců firmy předčily očekávání samotných návštěvníků a odborníků z firem. Firmy z jihočeského regionu získaly přehled o nových technologických trendech a konstrukčních novinkách, někteří návštěvníci rovnou řešili konkrétní projekty a ve dvou případech se podařilo najít konkrétní technické řešení. 

Jihočeský Digi Hub v rámci podpory digitalizace firem v jihočeském regionu již plánuje další akce obdobného charakteru, na kterých bude možné v reálné podobě vidět možnosti řešení průmyslové automatizace výrobních procesů.