Ochutnáním piva podpoříte rekonstrukci mlýna budoucího pivovaru

středa, 29. dubna 2020

Chlorellové pivo_3

Rádi zkoušíte něco nového a neotřelého? Kousek zdravého a kousek nezdravého? Zkuste chlorellové pivo!

Viktor Korbel je zakladatelem společnosti HYDROSERVIS-UNION a.s., společnosti dvou srdcařů, která se věnuje realizaci malých vodních elektráren a fotovoltaických systémů a v podstatě navrhuje "eko+logické inovace šité na míru" konkrétním zákazníkům. Viktor Korbel je se svým vynálezem solárního provzdušňovače vodních ploch také vítězem 2. ročníku soutěže podnikatelských nápadů Jihoczech a vítěžem soutěže Vodafone Firma roku Jihočeského kraje 2019. Ocenění za přínos v oblasti životní prostředí, zemědělství a potravinářství přebral na Pražském hradě z rukou Karla Havlíčka, ministra průmyslu a obchodu ČR. Viktor Korbel je vynálezcem, inovátorem, perfektně se orientuje v oblasti techniky. A díky své ženě Nikole, která přispívá znalostmi z oblasti farmacie a potravinářství, se stal také sládkem. 

V roce 2015 začali nadšeně rekonstruovat malebnou usedlost v srdci jihočeské rybníkářské oblasti. Přáli si vytvořit místo, které se bude pyšnit maximální energetickou úsporou s efektivním využitím obnovitelných zdrojů a s širokou variabilitou využití. A to se jim daří. Vybudovali A mezi obnovitelné zdroje patří také sladkovodní jednobuněčná řasa chlorella, která je pro své blahodárné účinky používána v mnoha podobách. Až v jihočeském Šimanově však přišli na to, že nejlépe chutná v pivu. A výsledek je opravdu vynikající!

Momentálně však pivo připravují formou létajícího pivovaru, tj. vaří své pivo dle vlastní receptury v jiných pivovarech. Tato technologie však není zcela vyhovující a Viktor s Nikolou by rádi přistoupili k výrobě na vlastním zařízení, s využitím energie z místních obnovitelných zdrojů. 

Vzniku malého pivovaru nyní může pomoci crowdfungingová kampaň Šimanovský korbel ze zeleného minipivovaru. Nápad je tak možné podpořit jednoduchým způsobem formou libovolného příspěvku nebo nákupem některého z nabízených dárků. 

Podpořte nápad spolu s námi!

symbol srdce