Představení Národního plánu obnovy v Jihočeském kraji

čtvrtek, 19. srpna 2021

Narodni_plan_obnovy

Národní plán obnovy má pomoci restartovat a modernizovat naši ekonomiku: 190 mld. Kč do digitalizace, chytré energetiky a dopravy, dekarbonizace, čisté mobility, vody, vzdělání, sociálních služeb, vědy či zdravotní prevence. Na jeho přípravě spolupracuje Ministerstvo průmyslu a obchodu s asociacemi, svazy, komorami.

Země Evropské unie společně reagují na pandemii, která výrazně omezila domácí i zahraniční poptávku, a chtějí restartovat a modernizovat ekonomiku pomocí Nástroje pro oživení a odolnost – Národní plán obnovy. Největší nástroj z unijního plánu obnovy Next Generation EU má členským státům pomoci řešit hospodářské a sociální dopady pandemie a zajistit, aby ekonomiky uskutečnily ekologickou a digitální transformaci a staly se udržitelnějšími. 

Ministerstvo průmyslu a obchodu proto připravilo pro podnikatele bezplatný seminářkde Národní plán obnovy podrobněji představí. Ten rozdělí 190 mld. Kč na digitalizaci, chytrou energetiku a dopravu, dekarbonizaci, čistou mobilitu, vzdělání, sociální služby, vědu či zdravotní prevenci.

 

Chystáte projekt? Prodiskutujte ho s odborníky. Chcete se dozvědět více?  

  • Termín: 26. srpna 2021 
  • Kdy: od 15:30 do 17:30 hod.
  • Kde: Aula Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, Okružní 517/10

 

Program

15.30–15.45 vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček – úvodní slovo

15.45–16.00 náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková – aktuální stav, chystané kroky

16.00–17.00 představitelé podnikatelského sektoru – prezentace klíčových podnikatelských projektů

17.00–17.15 shrnutí, otázky a odpovědi

17.15 tiskový briefing

 

Na semináři budete mít jedinečnou příležitost představit svůj inovativní projekt a prodiskutovat ho s odborníky. Stručný popis projektu pošlete předem na rychnavska@jhk.cz