Prodloužení termínu příjmu žádostí do soutěže o ocenění „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+"

pondělí, 1. února 2021

společnost_přesun

Termín pro příjem žádostí do soutěže „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+“ byl přesunut do 28.2.2021.

Soutěž „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+ byla přesunuta na základě reakcí samotných zaměstnavatelů. Došlo také k přesunutí slavnostního vyhlášení na duben. 

Jihočeský vědeckotechnický park je i letos partnerem této soutěže.

Veškeré informace k průběhu soutěže, aktualizovaný harmonogram a ostatní informace naleznete ZDE

V souvislosti s prodloužením termínu možnosti podávání příhlášek do soutěže „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+“ vydala Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s. tiskovou zprávu.

 

 

Tisková zpráva JSRLZ, 28. ledna 2021

Příklady dobré praxe ukazují na přednosti zaměstnávání starších pracovníků

Příklady dobré praxe pomáhají motivovat ostatní firmy k zaměstnávání starších pracovníků, kteří předávají bohaté zkušenosti svým mladším kolegům. Své o tom ví i mnohé jihočeské firmy a instituce, které se v minulém roce zapojily do soutěže Společnost zaměstnávání osob 55+. Podnikatelé, neziskové organizace i subjekty státní správy se mohou přihlašovat po prodloužení uzávěrky soutěže i letos, a to až do 28. února 2021.

„Výhra v soutěži byla odměnou za to, že se nám zaměstnávání lidí 55+ dlouhodobě osvědčuje a potvrdila, že jdeme již mnoho let správným směrem. Další přínos spatřuji v tom, že jsme příkladem dobré praxe pro ostatní zaměstnavatele, zaměstnance a potencionální uchazeče o zaměstnání,“ říká Naděžda Boušková, ředitelka pro personální řízení společnosti DfK Group a.s., která získala ocenění v loňském 1. ročníku soutěže, organizovanou Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů (JSRLZ).

Naděžda Boušková také dodává, že negativní předsudky ve společnosti vůči zaměstnávání starších lidí mohou být způsobené mimo jiné i tím, že ve firmách neumějí se staršími lidmi pracovat. „Dokonce si firmy mnohdy ani spolupráci s nimi neumí představit. Obávají se, že budou tito zaměstnanci častěji nemocní, pomalejší, nebudou mít zájem dále se vzdělávat. Domnívají se, že budou zatíženi stereotypy z minulých zaměstnání. Chybí dostatečná prezentace příkladů dobré praxe, že zaměstnávání lidí 55+ má smysl a svá velká pozitiva,“ myslí si Naděžda Boušková a zároveň připomíná, že nedostatek zkušeností třeba s technikou a jazykovou vybaveností starším lidem mohou pomoci dohnat mladší kolegové: „Vzájemná spolupráce velmi dobře funguje. Jde o mezigenerační spolupráci mladší, střední a starší generace, kde lidé 55+ mají životní zkušenosti, nadhled, spoustu věcí zažitých a prožitých a své zkušenosti naopak předávají mladším kolegům.“

To, že zaměstnanci 55+ jsou loajální a často tak i snižují svému zaměstnavateli náklady na neustálé vyhledávání nových pracovníků, už ví i mnohé jihočeské firmy, které se do prvního ročníku ocenění zapojily. Soutěž byla opět vyhlášena Jihočeským paktem zaměstnanosti a Ministerstvem práce a sociálních věcí na podzim loňského roku. Kvůli nepříznivé covid situaci, která je komplikovaná i pro většinu zaměstnavatelů, se proto JSRLZ rozhodla termín přihlášek prodloužit až do 28. února 2021 a umožnit tak organizacím snadnou registraci. Do soutěže se mohou přihlásit nejen firmy a podnikatelé, ale i subjekty veřejné a státní správy či neziskové organizace, které svou činnost provozují nejméně po dobu jednoho roku a mají sídlo či jeho pobočku na území Jihočeského kraje.

Zájemci se mohou registrovat přes on-line přihlášku na webu www.jcpakt.cz. Soutěž zaštítila ministryně práce a sociálních věcí Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc., a také předchozí hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská. Celý projekt podporují i významní partneři, díky nimž mohou vítězové soutěže získat ceny v celkové hodnotě 62 000 Kč. Soutěž probíhá v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň.

Kontakt:
Ing. Michaela Fouňová |projektová manažerka
Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s.
e-mail: founova@jsrlz.cz
tel.: +420 602 454 395

Ing. Dominika Krejčířová | manažerka PR a propagace
Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s.
e-mail: krejcirova@jhk.cz
tel.: +420 601 085 079