První náměstek Knot představil v Praze na konferenci o možnostech zvýšení konkurenceschopnosti v ČR zdařilý projekt Smart Písek a Smart region

středa, 18. října 2017

1

Představit chytré příklady řízení obcí a zvýšit tak konkurenceschopnost České republiky. To je jedním z cílů konference Světového ekonomického fóra (WEF), která se koná každoročně už od roku 2014 a letos připadla na úterý 3. října.

Konferenci pořádala městská část Praha 5 pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Zkušenosti s budováním města budoucnosti přijel do NH hotelu v Praze představit i 1. náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Josef Knot, který je místostarostou Písku, města, oceněného titulem Chytré město za projekt Veřejná část energetického portálu.

„Koncepce Smart cities není jen nějaká mediální bublina, ale skutečná cesta, jak dosáhnout v řadě oblastí reálného zlepšení života obyvatel našich měst a obcí, ať už jde o snižování emisí zavádění energetických úspor, efektivní odpadové hospodářství či otevřenost úřadů,“ uvedl Knot a připomněl, že projekt úsporných energetických opatření na osmnácti objektech píseckých mateřských a základních škol přinesl jen pro tento rok úspory ve výši 3,5 milionů korun.

WEF porovnává konkurenceschopnost více než 137 zemí světa, které dohromady tvoří 98 procent světového HDP. V úvahu bere 12 faktorů, které zahrnují infrastrukturu, vzdělání a zdravotnictví, efektivitu pracovního trhu, technologickou připravenost, inovace, velikost trhu, makroekonomické prostředí, transparentnost a výkonnost vlády. Česká republika se letos, stejně jako loni a předloni umístila na 31. příčce. O dvě místa lépe než ČR se umístilo Estonsko, Polsko je na 39. místě, Slovensko pak 59. První je Švýcarsko následované Spojenými státy.

Zdroj: http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1&par[lang]=CS&par[akt]=5608