Rozbíhá se další ročník soutěže Jihoczech, soutěže podnikatelských nápadů

středa, 15. ledna 2020

JIHOCZECH_logo

Soutěž Jihoczech je určena pro všechny zájemce o podnikání, kteří chtějí otestovat a zrealizovat své podnikatelské nápady. Vyhlašovatelem a organizátorem veřejné soutěže je Jihočeský vědeckotechnický park, a.s., soutěž se koná pod záštitou Jihočeského kraje.

V prvním ročníku soutěže zvítězil nápad virtuální laboratoře a dnes sídlí v JVTP úspěšný start-up s názvem Virtual Lab, s.r.o., o který projevil zájem i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a osobně si ve virtuální laboratoři zasídlené v Jihočeském vědeckotechnickém parku vyzkoušel 3D brýle a práci s aplikací Let‘s meet VR.

Obsah obrázku osoba, interiér, zeď, mužPopis byl vytvořen automaticky

Od vítězství v soutěži Jihoczech uběhly necelé dva roky a společnost Virtual Lab, s.r.o. zaznamenala celou řadu dalších úspěchů:

  • vítězství v soutěži start-upů na Pasovské univerzitě,
  • 3. místo v národním kole mezinárodní soutěže Creative Business Cup,
  • účast v celostátní soutěži Podnikatel roku 2018,
  • nominace do Soutěže Digitální Firma Roku 2019 v kategorii SLUŽBY, firma byla do soutěže nominována Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR,
  • prezentace aktivit společnosti na dni otevřených dveří Ministerstva průmyslu a obchodu ČR spojeném s prezentací významných technologických firem a představením strategie The Country for the Future,
  • účast na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v rámci expozice Czech Republic: The Country for the Future,
  • účast na Future Port Prague 2019,
  • redakční článek v prestižním časopise Forbes NEXT.

„Soutěž nám pomohla marketingově, dostali jsme se také do dalších soutěží, k novým partnerům a na nové trhy“, říká Leoš Kubíček, zakladatel společnosti Virtual Lab, s.r.o.

ukázka virtual lab brno

V loňském roce se společnost Virtual Lab, s.r.o. propojila s dalším účastníkem soutěže Jihoczech, společností Sever Game Studio s.r.o., a společně založily novou společnost Virtual Lab Development, s.r.o.

Ve druhém ročníku soutěže zvítězil nápad Viktora Korbela ze společnosti HYDROSERVIS-UNION a.s., která se věnuje realizaci malých vodních elektráren a fotovoltaických systémů a v podstatě navrhuje "eko+logické inovace šité na míru" konkrétním zákazníkům.

Obsah obrázku interiér, osoba, patro, zeďPopis byl vytvořen automaticky

Do soutěže se přihlásil se zařízením pro provzdušňování vodních ploch (solární provzdušňovač), které sám vymyslel a sestavil v jihočeském Šimanově.  Po úspěšné účasti v soutěži Jihoczech byla k nápadu ve spolupráci s Kanceláří transferu technologií Jihočeské univerzity podána patentová přihláška. Následovalo vítězství v regionálním kole soutěže Vodafone Firma roku 2019 a ocenění v soutěži Českých 100 nejlepších v kategorii ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ – ZEMĚDĚLSTVÍ – POTRAVINÁŘSTVÍ předané na slavnostním galavečeru ve Španělském sále Pražského hradu.

Na obrázku může být: 4 lidé

Mezi hlavní přínosy soutěže Jihoczech zařadil Viktor Korbel, stejně jako výherce předchozího ročníku, zejména marketing, kterého se mu podle jeho slov dostalo požehnaně. Jednalo se jak o podporu ze strany médií, tak podporu samotného Jihočeského vědeckotechnického parku přinášející možnosti navázání další spolupráce a možnostmi propojení s novými obchodními partnery. „Soutěž Jihoczech odstartovala smršť zájmu“, doplňuje Viktor Korbel.

„Pro úspěšné účastníky soutěže jsou připraveny také další benefity, mezi které patří jednorázová finanční odměna, po ukončení soutěže pak bezplatné užívání zasedacích místností, přednáškového sálu či dalšího zázemí Jihočeského vědeckotechnického parku, ekonomické, finanční, účetní a obchodně marketingové poradenství a vymezený prostor v regionálních médiích“, dodává František Mlčák, ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku.


Máte také své sny, představy, nápady, které byste chtěli proměnit v podnikání?

Už podnikáte, ale chcete realizovat úplně nové myšlenky a plány?

 

POJĎTE S NÁMI DO TOHO!!!

 

Přihlašte svůj podnikatelský nápad do 3. ročníku soutěže do 31.1.2020

a získejte pro jeho realizaci podporu celého týmu expertů.

www.jihoczech.cz

https://www.facebook.com/jihoczechsoutez/