Slavnostní ukončení stážového programu RPA 2021 pro studenty EF JU

středa, 27. října 2021

Zakončeni_RPA_stazový_program
RPA_stazový_program2
RPA_stazovy_program3

Jihočeský vědeckotechnický park v rámci projektu Jihočeský Digi Hub slavnostně zakončil ve spolupráci s Ekonomickou fakultou JU a firmou Microsoft další ročník stážového programu s názvem RPA 2021 (Robotická Procesní Automatizace).

Jednalo se o pokračování úspěšného pilotního projektu, který byl zahájen již v minulém roce na platformě UiPath. RPA 2021 byl připravený pro nové studenty z JU EF a má stejný princip výuky jako v minulém roce jenom na jiné RPA platformě – Power Automate od firmy Microsoft. V rámci stážového programu dostal každý účastník ucelený přehled o způsobech a možnostech automatizace procesů pomocí RPA, nebo-li Robotické Procesní Automatizace (softwarové robotiky). 

Stážový program byl zaměřený na všechny studenty, kteří mají základní znalost anglického jazyka, analytické myšlení, zájem a motivaci k rozvoji inovativních řešení v oblasti robotizace, automatizace. Pandemická situace s Covidem-19 nám jasně ukázala, že je ten správný čas začít přemýšlet nad větším využitím automatizace ve firmách a nad úkoly každého z nás. A proto jsme rádi, že jsme tento druhý ročník absolvovali v plném počtu až do konce programu, byť se jednalo o online režim výuky, který byl pro studenty náročnější.

Za Jihočeský vědeckotechnický park děkujeme všem studentům za aktivní přístup po dobu celého stážového programu. Jihočeské univerzitě - Ekonomické fakultě a firmě Microsoft patří taky velké poděkování, že jsme mohli nabídnout tuto šanci studentům, kteří se zapojili  do nového stážového programu RPA 2021. Tito studenti získali zdarma pro sebe obrovský benefit využitelný na trhu práce. Odborníci na RPA chybí a Jihočeský Digi Hub nabízí snadnou cestu, jak se RPA odborníkem stát. Stážový program RPA  potvrdil očekávání a vyvrátil obavy z výuky v on-line režimu.  Jihočeský Digi Hub již připravuje další ročník. Doufáme, že pandemická situace dovolí minimálně hybridní režim výuky a že se budeme setkávat a řešit problematiku RPA osobně. Je to určitě komfortnější a efektivnější pro všechny účastníky stážového programu.

A co na to říkají někteří naši absolventi stážového programu?

  • Kurz se mi libí, je to zase něco nového a zajímavého. Jediná škoda je, že se nacházíme v situaci, kdy to musí být online. Věřím, že prezenčně by to bylo více přínosné a aktivní.  Toto však není Vaše chyba a beru to v potaz. 
  • Na kurzu RPA mě překvapilo, že vytvořit robota pro automatizaci procesů ve virtuálním světě dokáže i člověk bez čistého zaměření na obor IT. Osobně jsem rád, že jsem se do kurzu přihlásil, protože ke znalostem procesního řízení získaných studiem na VŠ mi kurz poskytne dovednosti, které lze při procesním řízení přímo aplikovat. Kurz mi navíc může nabídnout vyšší konkurenceschopnost na trhu práce, protože význam automatizace virtuálních procesů se bude zvyšovat.