Studijní cesta „Implementace P4.0“ a představení projektu „Digitální vesnice“

úterý, 19. října 2021

JDH_spielgeau_cesta
JDH_spielgeau
Jihoceský_digi_hub
JDH_technika

Zástupci Jihočeského vědeckotechnického parku se v rámci projektu Jihočeský Digi Hub zúčastnili dne 13.10.2021 přeshraničního workshopu, který pořádala organizace Evropský region Dunaj-Vltava a EUROPE DIRECT Bayerischer Wald-Böhmerwald-Unterer Inn.

Jihočeský vědeckotechnický park se v rámci projektu Jihočeský Digi Hub účastnil přeshraničního workshopu, který pořádala organizace Evropský region Dunaj-Vltava a EUROPE DIRECT Bayerischer Wald-Böhmerwald-Unterer Inn.

Akce proběhla v prostorách Technologicko-uživatelského centra Spiegelau při TH Deggendorf. Přednášející ukázali reálné využití již „digitalizovaných vesnic“ a na názorných aplikacích jsme si mohli vyzkoušet jak celý systém funguje. Tato studijní cesta ukázala, že je potřeba se vzájemně propojovat a informovat se o již existujících řešeních. Obrovskou výhodou tohoto workshopu bylo i to, že byla prezentována celá dlouholetá cesta při digitalizaci ve vybraných vesnicích, ne jenom samotný výsledný produkt. A tím bylo poukázáno, na co si dát pozor při budování těchto digitální systémů u nás. Součástí této studijní cesty byla i pojízdná technologická laboratoř, kde jsme si mohli vyzkoušet hlavně využití AR – rozšířené reality v praxi z jednotlivých strojírenských výrobních závodů.

Den byl zakončen prohlídkou prostor Technologicko-uživatelského centra Spiegelau, ve kterém sídlí výzkum a vývoj v oblasti sklářského průmyslu. Byl to akční den, plný informací a novinek. V případě zájmu Vám rádi zprostředkujeme návštěvu v této instituci, popřípadě poskytneme další informace: Ing. Ivan Tekel, MBA, tekel@jvtp.cz, tel. 777 780 976.