THE DATA EDGE

pondělí, 24. dubna 2023

THE DATA EDGE

Je nepochybné, že data jsou dnes nedílnou součástí chodu každého podniku. Jejich efektivní využívání je předpokladem každého, kdo chce v konkurenčním světě uspět.

Jak ale proměnit společnost v datově řízenou firmu? Jaké jsou klíčové faktory úspěšné transformace?  Jaké jsou požadavky v oblasti práce s daty mají společnosti na své zaměstnance?  Lze podpořit inovace prostřednictvím spolupráce s univerzitami?  Jaké jsou trendy v oblasti zpracování dat?

O svých zkušenostech a názorech budou diskutovat zástupci komerčních firmem, konzultačních společností a univerzit v pondělí 24. dubna v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku, Lipová 9, České Budějovice,  9:00 – 12:00. 

Zúčastnit se může každý, kdo má chuť se dozvědět více o zkušenostech jednotlivých firem, nebo si neformálně popovídat o datech, zavádění datově řízené organizace nebo a možnostech spolupráce s univerzitami.  

Účastníci panelové diskuze:

Petr Bartoš, děkan Zemědělské a technologické fakulty Jihočeské univerzity v ČB. Odborně se zabývá aplikovaným výzkumem v oblasti využití moderních výpočetních metod v zemědělství a průmyslu. Publikoval více než 40 odborných prací v kvalitních zahraničních časopisech. Je řešitelem či spoluřešitelem řady výzkumných projektů finančně podpořených Technologickou agenturou ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu nebo Ministerstvem zemědělství. Na základě zadání externích subjektů se svým týmem realizoval zakázky smluvního výzkumu v řádu 10 milionů korun.

Robert Frischer, prorektor pro studium a informatiku na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Kromě administrativy se zabývá také výzkumem a vývojem v oblastech automatizace a počítačové techniky, více než 20 let se aktivně věnuje elektronice a tvorbě pokročilých senzorických systémů. V současnosti propojuje komerční sféru s univerzitní a rozvíjí transfer znalostí směrem k průmyslovým partnerům.

Lukáš Gröger, zakladatel a projektový manažer ve společnosti Ravenues. Má více než 15 let zkušeností v oblasti přípravy procesů ve výrobních a logistických společnostech. Jeho hlavním cílem je propojování procesů a datového prostředí. Pracoval pro různé společnosti jako ENGEL strojírenská, Albatros Media, Pilulka a CAD Zeppelin, kde se specializoval na přípravu procesů, implementaci a optimalizaci procesních a datových systémů.

Jan Hromádko, CFO Acond, 20 let zkušenosti z českého a mezinárodního prostředí v oblasti financi. Práce s daty v oblasti financi – účetnictví, controllingu, prodejní data atd. Zkušenosti s implementaci BI, ERP globální řešení pro FMCG společnost. Challenging status quo, clarifying why!

Lenka Chrobočková, ekonomka a projektová manažerka v Jihočeské vědeckotechnickém parku (JVTP). Je autorkou nebo spoluautorkou řady programů a projektů zacílených na podporu začínajících regionálních podnikatelů, start-upů a inovativních malých a středních podniků realizovaných ze strany JVTP od roku 2010.

Filip Joanidis, manager a Business Intelligence senior konzultant ve společnosti DataSeed Solutions. Datům se věnuje více jak 20 let, pracoval pro společnosti jako jsou EON, EGD, Henkel, ZSE, CEZ, SUEZ a další. Kromě datových technologií je propagátor aktivit směřující ke zlepšování datové kultury a datové gramotnosti ve společnostech.

Milan Kopáček, Chief Data Officer ve společnosti EG.D. (dříve EON Distribuce). Kromě dlouholeté praxe v oblasti finančního a investičního controllingu má rozsáhlé zkušenosti s distribučními daty z oblasti Asset Managementu, Zákaznických systémů či Workforce systémů. V rámci spolupráce s mezinárodní korporací EON je členem teamu architektů Data.ON podílejících na definici datové strategie celé skupiny.

Zuzana Dvořáková Líšková, děkanka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Garantka studijního programu Management regionálního rozvoje a garantka praxí na EF JU. Dlouhodobě se věnuje vzdělání starostů v oblasti strategického plánování. Dále se dlouhodobě zabývá financováním z nadnárodních zdrojů a obnově brownfieldů.   V rámci spolupráce s NS MAS se zabývá metodami zvyšování kapacit místních aktérů k udržitelnému regionu.

Michal Řehoř, technický ředitel ve společnosti Rohde & Schwarz závod Vimperk s.r.o.. Ve firmě nese zodpovědnost za engineering a za celou infrastrukturu zajišťující chod závodu. Dokáže nabídnout pohled z průmyslu na celou oblast tzv. Průmyslu 4.0. Díky zapojení do mezinárodních projektů dokáže nabídnout i pohled z ostatních částí koncernu.

Mojmír Sabolovič, proděkan pro vnější vztahy Fakulty managementu VŠE Jindřichův Hradec. Zabývá se finančním managementem, oceňováním majetku, investičním contollingem a fuzzy aritmetikou. Má 20 let praxe ve znaleckém ústavu, věnuje se poradenské, konzultační a lektorské činnost. K jeho silným stránkám patří i mezinárodní akademické zkušenosti (USA, AU, NZ, PE), je řešitel projektů základního (GAČR, COST), aplikovaného (TAČR) a smluvního výzkumu.