Firmy

Podívejte se, které firmy u nás sídlí

LARX

Firma LARX s.r.o. byla založena za účelem vývoje prostředí pro software tzv. chytrých domácností nebo také domácí automatizace (ovládání různých prvků domácnosti přes mobilní telefon). V přímé spolupráci s rakouskou firmou, která vlastní licenci na operační systém LOXONE pro ovládání chytrých domácností a je výrobcem a jediným vlastníkem celé technologie domácí automatizace LOXONE, vyvíjí inovativní aplikaci (upgrade) pro uživatelské rozhraní tohoto systému (ovládání chytré domácnosti přes telefony, tablety, atd.).

www.larx.cz

 

Flow Battery Solutions s.r.o.

Společnost Flow Battery Solutions s.r.o. je exkluzivním zástupcem britského výrobce Vanad Redox průtočných baterií RedT. Společnost těží z detailní znalosti trhu, zkušeností z instalací a servisu průtočných baterií CellCube v ČR i v zahraničí.

www.flowbattery.cz

 

Fiedler AMS

Firma Fiedler AMS, s.r.o. se zabývá výrobou a vývojem elektrických zařízení pro aplikace ve vodohospodářství a pro ochranu životního prostředí. Firma spolupracuje na výzkumu a vývoji nových systémů s vědeckými pracovišti. Monitorovací a měřící systémy vyvíjené firmou Fiedler AMS, s.r.o. patří v České republice mezi zavedené ve svém oboru a díky své modulárnosti mají potenciál se uplatnit i v dalších oborech.

www.fiedler.company

 

Holistic management

Společnost Holistic management s.r.o. pomáhá firmám k dosahování měřitelného navýšení výkonu při maximálním zapojení a spokojenosti zaměstnanců za využití inovativních metod Celostního managementu (Holistic Management) vycházejícího z principů práce s tzv. živými systémy, Podnětově – kompatibilní Opatření (Incentive-compatible regulation),  firemní DNA, transformačních postupů z NLP apod. Pro záchranu před či po vyhoření výkonově zaměřených osob (manažeři, sportovci) pracujeme s unikátním konceptem propojujícím zdraví a výkonnost Health Tuning®. Nedílnou součástí portfolia společnosti je vzdělávácí část Kompetenční akademie® zaměřující se na  výcviky manažerů, interních lektorů, profesionálních koučů a také na spolupráci v rámci přednášek a publikační činnosti na vybraných univerzitách v ČR.

www.coaching-experts.cz

 

CZ.NIC

CZ.NIC je zájmové sdružení právnických osob, které spravuje českou národní doménu – doménu .CZ. V Českých Budějovicích byla v roce 2014 založena pobočka výzkumného a vývojového oddělení CZ.NIC. Laboratoře CZ.NIC mají nyní svá sídla ve čtyřech univerzitních městech a zabývají se výzkumem a softwarovým vývojem v oblasti komunikačních technologií a Internetu: internetovými protokoly, analýzou síťového provozu, pasivním i aktivním monitoringem a návrhem prototypů hardware.

https://labs.nic.cz/cs/

 

i2LResearch

i2LResearch Ltd je mezinárodní společnost s pobočkami v České republice, Velké Británii, Španělsku a USA.  i2LResearch Ltd se zabývá testováním účinnosti biocidních přípravků a přípravků na ochranu rostlin. Česká pobočka se zaměřuje především na testování insekticidů, repelentů a herbicidů, ale spolu s dalšími pracovišti společnosti dokáže zajistit komplexní služby od monitoringu škůdců přes ekotoxikologické studie a testy účinnosti po registraci  přípravků ve všech státech EU, USA a Kanadě. i2LResearch Ltd​ rovněž nabízí in-vitro testy antiparzitárních a desinfekčních přípravků. Česká pobočka je držitlem osvědčení GLP a GEP.

http://i2lresearch.com/

Retorta

Firma Retorta s.r.o. se zaměřuje na vývoj nových lékových forem a systémů vhodných pro aplikaci biotechnologicky účinných látek jako rekombinantních proteinů a monoklonálních protilátek, ve vodě nerozpustných účinných látek a fyzikálně nestabilních účinných látek. Impulsem k založení firmy byla více jak 20 letá zkušenost s vývojem farmaceutických přípravků pro zahraniční firmy v USA, EU, Latinské Americe, Číně, Indii a v arabských zemích.

 

Ústav výzkumu globální změny AV ČR - Oddělení ukládání uhlíku v krajině

Oddělení se mimo jiné podílí na realizaci projektu Czechglobe, jehož cílem je vybudování výzkumné infrastruktury, která umožní komplexní výzkum problematiky globální změny klimatu a souvisejícího společenského rozměru. Výsledky jsou využitelné především ve státní správě v oblasti ochrany životního prostředí, územního plánování a zemědělství. Cenné však také mohou být pro firmy podnikající v lesnictví a zemědělství, stejně jako ve všech oborech, pro které je důležitá kvalita půdy.

www.czechglobe.cz

 
 

Regionální potravinářský klastr

Posláním a cílem klastrové organizace je vyvíjet podnikatelské a nepodnikatelské aktivity, vývojové a výzkumné činnosti a poskytovat služby ve prospěch celkového rozvoje členů klastrové organizace. Základní vizí je v následujících třech letech aktivizovat stávající členy, případně najít další členy, kteří budou mít zájem spolupracovat v rámci klastrové organizace.

http://www.repok.cz/

 
 

Dilen

Společnost Dilen s.r.o. staví na více než dvacetileté tradici, zabývá se především anti-HLA séry a od roku 1996  připravuje z těchto anti-HLA sér různé typizační plotny. Za tu dobu bylo vyrobeno více než 40 tisíc různých typizačních ploten.

 
 
Gemini PharmChem České Budějovice a.s.

Gemini PharmChem České Budějovice

Nově založená akciová společnost Gemini PharmChem České Budějovice a.s. je součástí švýcarské skupiny Synbias Pharma A.G., vyrábějící účinné látky pro výrobce léčiv a onkologické léčivé přípravky. Špičkově vybavená pobočka v Českých Budějovicích se bude zabývat vývojem nových galenických forem, skríningem mikroorganismů a optimalizací fermentačních procesů.

 
 

Bluematic

Společnost bluematic a.s. se zabývá výstavbou a provozováním sítí pro technologie Internetu věcí a výrobou zařízení pro sběr dat (čidla). Hlavními charakteristikami naší sítě je velký dosah základnových stanic (až 40 km v terénu, jednotky kilometrů v zástavbě) a nízká energetická náročnost používaných zařízení. Veškeré použité síťové technologie pochází z vlastního vývoje a výroby.

 
 

KAKTUS Software

Hlavní činností firmy KAKTUS Software, spol. s r.o. je vývoj, správa s provoz  informačních systémů na zakázku a vývoj a prodej informačního systému HelpDesk Studio. Tomuto vývoji se společnost věnuje koncepčně od svého založení do současnosti.“

www.kswr.cz

 
 

NATURA IMUNECO

Firma NATURA IMUNECO, s.r.o. je výhradně česká firma, jejíž hlavní činností je výroba produktu Vitestin® a výzkum jeho vlivu na zánětlivá onemocnění zažívacího ústrojí, zejména na Crohnovu chorobu, Ulcerózní kolitidu, ale také na idiopatické onemocněních střev. Firma úzce spolupracuje s pacienty, kterým byly tyto diagnózy stanoveny.

www.vitestin.cz

 
 

Winsite

Společnost Winsite a.s. se na IT trhu dlouhodobě pohybuje a mezi jejími zákazníky jsou významné instituce státní i korporátní sféry. Její software pro elektronické platební systémy (iPayment) je součástí řešení po celém světě (např. pro ropné společnosti BP, Shell, Aral). Aktuálěn se zabývá vývojem softwarového řešení iPayment na bázi operačního systému Android.

www.winsite.cz

 
 

Guide Group

Guide Group s.r.o. je firma zabývající se vývojem softwarů pro rozvoj cestovního ruchu. Primárně se Guide Group zaměřuje na oblast průvodcovské činnosti jejichž cílem je usnadnit práci průvodcům a ušetřit čas CKA a kulturním objektům při hledání vhodného pracovního partnera. Rovněž Guide Group poskytuje podporu studentům, kteří hledají praxi v cestovním ruchu a potřebují získat cenné zkušenosti z terénu. Celým konceptem je spojovat mezi sebou jednotlivé segmenty cestovního ruchu a zařídit jejich vzájemnou efektivní komunikaci.

www.guidegroup.cz