Projekt VReduMED přinesl diskuzi nad využitím VR technologií v praxi

pondělí, 11. března 2024

DSC_0499

V úterý 5. března 2024 se v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku (JVTP) uskutečnila významná akce s názvem "Kulatý stůl k využití virtuální a rozšířené reality". Tato akce představovala klíčový moment pro projekt VReduMED, zaměřující se na inovativní využití virtuální a rozšířené reality (VR/AR) v oblastech školství, zdravotnictví a sociálních službách.

Akci, podporovanou programem Interreg Central Europe a spolufinancovanou Jihočeským krajem, organizoval Jihočeský vědeckotechnický park ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou.

Setkání bylo příležitostí pro odborníky, vývojáře a zástupce akademické sféry, aby diskutovali o možnostech, které VR/AR nabízí, a o jejich aplikacích, které již dnes mění praxi v mnoha oborech.

Inovace na dosah ruky

Účastníci měli možnost seznámit se s řadou převratných aplikací, jako jsou VR CPR a VR ICU® od firmy Virtual Lab, s.r.o., sdělování fatálních diagnóz ve VR od firmy ComGuide, rehabilitační cvičení ve VR od firmy VR LIFE s.r.o., a VR Demence od Institutu vzdělávání Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Tyto aplikace představují špičku v oblasti využití VR/AR technologií a ukazují, jak mohou pomáhat v boji proti demenci, ve školení záchranných složek, ve vzdělávání pedagogů, či ve zlepšení zdravotnických procedur.

Kulatý stůl: Dialog mezi experty a uživateli

Hlavním bodem programu byla diskuse u kulatého stolu, kde se setkali experti a vývojáři s představiteli školství, zdravotnictví a sociálních služeb. Cílem bylo vyslechnout požadavky a potřeby uživatelů a zjistit, jak nejlépe využít potenciál VR/AR technologií pro budoucí projekty. Diskuse přinesla řadu inspirativních nápadů a stanovila směr, kterým se bude projekt VReduMED ubírat v následujících měsících.

Co následuje po kulatém stole?

Již nyní se plánují dva workshopy, které navážou na debatu z kulatého stolu. Tyto workshopy, plánované na období duben až červen 2024, budou zaměřeny na praktické aplikace VR/AR v konkrétních oblastech a budou dalším krokem k integraci těchto technologií do každodenní praxe.

Poděkování účastníkům a výzva k další spolupráci

Děkujeme všem účastníkům za jejich příspěvek k úspěšnému průběhu akce a těšíme se na další spolupráci na rozvoji a implementaci VR/AR technologií. Sledujte náš web a sociální sítě pro aktuální informace o nadcházejících akcích a workshopech projektu VReduMED.

Zůstaňte s námi na cestě k budoucnosti, kde virtuální a rozšířená realita otevírá nové možnosti ve vzdělávání, zdravotnictví a sociálních službách.