AI for Accessibility HACKATHON

čtvrtek, 6. února 2020

Hackaton_unor

Chceme vás u velkých změn na prvním středoevropském AI Hackathonu

Možnost zajít si sám na nákup, zaplatit nebo si vybrat obchod podle našich potřeb. Úplná samozřejmost? Pro lidi se zdravotním omezením ne. Připojte se k našemu hackathonu, který se snaží za použití umělé inteligence udělat obchod přístupný opravdu pro všechny. Koná se už 10. 3. 2020 v Praze a získáte v rámci něj podporu zkušených konzultantů z Microsoftu. Kromě toho můžete vyhrát až 450 000 Kč na dokončení vašeho projektu.

Určitá forma zdravotního omezení se týká velmi velkého počtu lidí: podle údajů Českého statistického úřadu má 13 % obyvatel ČR nějaký typ hendikepu. Celkem se jedná o 1,1 milionu lidí, kteří jsou kvůli zdravotním problémům dlouhodobě omezeni ve vykonávání běžných činností. Více než polovině z nich (56 %) z nich byl přiznán invalidní důchod nebo jiný příspěvek, případně získali průkaz osoby se zdravotním postižením.

Hackathon bude hledat nejlepší řešení s umělou inteligencí

Proto bychom chtěli nastartovat změnu, která učiní obchod přístupnější pro všechny: V mezinárodní spolupráci s Microsoftem pořádáme AI for Accessibility HACKATHON, na kterém budeme pomocí umělé inteligence vyvíjet s nejlepšími konzultanty řešení, jež mohou znevýhodněným lidem s jejich denními strastmi pomoct. Dva nejlepší týmy získají do svého startu 10 000 euro (cca 250 000 českých korun). Vítězi jednotlivých kategorií se mohou ucházet o grant společnosti Microsoft v programu AI for Good, a pokud splní požadovaná kritéria, mohou získat kredity do Microsoft Azure.  

Kdo se může přihlásit

Zapojit se mohou neziskové organizace, start-upy nebo univerzitní týmy, které již pracují na svém projektu: to znamená, že již mají například vyrobený první prototyp, vytvořený tým nebo jasnou vizi, čeho chtějí dosáhnout. Účastníci budou pracovat s AI technologiemi od Microsoftu. Uzávěrka přihlášek pro týmy je 29. 2. 2020.

Další ocenění předá vítězovi Nadace Vodafone

Vítěz hackathonu se bude vyhlašovat ve dvou kategoriích: Daily Use, v rámci které se bude odměňovat nápad, jež má největší dopad na uživatele, a New Ways, která ocení nejvíce inovativní řešení. Vítězné projekty se budou prezentovat na letošním ročníku konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami INSPO, která se uskuteční 28. 3. Z těchto dvou vítězných projektů Nadace Vodafone, která je generálním partnerem INSPO 2020, navíc vybere jeden, kterému během konference předá cenu Rafael v hodnotě 200 000 Kč.

Veškeré další informace, včetně přihlašovacího formuláře, naleznete na těchto webových stránkách.