Úspěšné ukončení stážového programu RPA 2020

pondělí, 7. prosince 2020

DigiHub_logo

Jihočeský Digi Hub po úspěšném absolvování se studenty Jihočeské univerzity, ukončil stážový program Robotické Procesní Automatizace (RPA) v tomto roce.

Nultý ročník stážového programu RPA pod hlavičkou Jihočeského DigiHubu, který se podařilo realizovat i za této obtížnější situace ohledně COVIDu byl ukončen. Od poloviny července jsme v rámci RPA programu v DigiHubu a ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou – Ekonomickou fakultou, vybrali 6 studentů se kterými jsme pod vedením experta z oboru automatizace/digitalizace procesů zvládli téma RPA (Robotická Procesní Automatizace) probrat od A do Z. 

Studenti tak nahlédli do teorie automatizace procesů prostřednictvím softwarové robotiky a objevili možnosti jednotlivých částí automatizace - procesní analýza a identifikace příležitostí v podnicích, optimalizace procesu a návrh automatizace, vývoj automatizace prostřednictvím RPA nástroje, projektový management a ekonomika RPA projektů. 

V rámci stáže byli studenti seznámeni s obecnými a teoretickými základy, naučili se naprogramovat robota a zároveň ale došlo i na praxi ve formě praktického cvičení na skutečném procesu, kde studenti veškerou teorii převedli do praxe a vyzkoušeli si tak naučené principy v praxi.

Na tento úspěšný stážový program chceme navázat a v roce 2021 plánujeme pokračování stážového programu s vyšším počtem účastníků.