Na základě výzvy MPO vznikly nové balíčky služeb pro digitalizaci

MPO_mobilni-operatori

Nové balíčky, které mají pomoci živnostníkům a malým firmám získat nástroje pro digitalizaci a výhodnější telekomunikační služby, připravili mobilní operátoři. A to na základě výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a podnikatelských organizací. Pro živnostníky a malé podniky může být přesun činností do on-line světa příležitostí, jak si udržet či znovu rozběhnout po koronaviru podnikání a zároveň zvýšit konkurenceschopnost do budoucna.

Nové nabídky operátorů by se měly týkat například hlasových a datových služeb, zabezpečení datových přenosů, pořízení hardware, marketingu, on-line prodeje, inovativního způsobu prodeje, IT podpory a/nebo vzdáleného přístupu do firmy apod. To vše s cílem usnadnit malým podnikům a živnostníkům podnikání a fungování v on-line světě.

Malé a střední podniky a živnostníci dlouhodobě tvoří víc než 99 % všech podnikatelských subjektů v ČR, zaměstnávají téměř 60 % lidí a mají i sociální význam v regionu. „Jsou také extrémně citliví na ekonomické výkyvy, na rozdíl od velkých firem zpravidla nemají takové finanční zásoby a prostředky na investice. Apelovali jsme proto na mobilní operátory, aby jim za dobrých podmínek zpřístupnili nové služby nutné pro digitalizaci a on-line komunikaci. A ukázali tak, že jim jde o místo a obyvatele země, kde působí, protože i dostupné moderní služby zvyšují konkurenceschopnost,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. 

MSP a živnostníci mají mimo jiné zásadní význam pro rozvoj regionů. „Malé a střední podniky a živnostníci pomáhají formovat prostředí na lokální úrovni, přispívají ke komunitní soudržnosti a upevňování mezilidských vztahů. Jednoduše proto, že tam, kde bydlí majitel či majitelka, firma a živnostník zpravidla také působí a má sídlo,“ říká generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Eva Svobodová. 

„Komunikace a podnikání se během posledních dvou měsíců nesmírně rychle přesunula do digitálního prostředí. V praxi to znamená, že MSP a živnostníci potřebují mít dostatečné nástroje k tomu, aby tento trend využili a mohli fungovat dál, ideálně ještě lépe, například on-line poskytovat výrobky a služby,“ říká vládní zmocněnec pro digitalizace Vladimír Dzurilla. 

„Jsme rádi, že operátoři výzvu MPO a AMSP vyslyšeli a připravili nové balíčky se širokým spektrem nástrojů pro digitalizaci. Věříme, že je i jejich snahou pomoci podnikatelům a živnostníkům zvládnout složitou ekonomickou situaci a připravit se na nové modely fungování,“ uzavírá náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Sledujte aktuální nabídky Vašich mobilních operátorů!