Konfokální mikroskop

JVTP, a.s. nabízí k využití invertovaný konfokální mikroskop s inkubační komorou od společnosti Leica umožňující všestranné využití pro pozorování biologického materiálu.

Konfokální mikroskop

Obecný popis technologie

Světelným zdrojem je laserové záření. Konfokální mikroskop poskytuje mimořádně ostrý, kontrastní, vysoce informativní obraz s vysokým rozlišením. Struktury nacházející se nad a pod rovinou fokusace nemají téměř žádný vliv na kvalitu obrazu. Hloubka ostrosti je vždy minimální.

Obarvené buněčné struktury jsou ozářeny laserovým paprskem ve zvolené rovině. Postupným ostřením lze získat obraz z více rovin, který lze poskládat do trojrozměrného obrazu.

Pomocí fluorescence je umožněno pozorování živých buněk s dlouhodobou aktivitou, která je pravidelně zaznamenávána pomocí skenování. Tímto mikroskopem je možné pozorovat dynamiku a interakce buněk.

leica.jpg microskop.jpg

Specifikace

Konfokální mikroskopický systém Leica TCS SPE dokáže zobrazit živé i fixované biologické buňky s vysokým rozlišením, velkou přesností, rychlostí a poskytuje všechny dostupné konfokální techniky. Systém tak umožňuje lépe identifikovat procesy uvnitř buněk. Snímání je ryze spektrální a plně kontrolované ze sofwaru Leica LAS AF (Leica Appplication Suite - Advanced Fluorescence). Tento systém umožňuje díky spektrální detekci i lambda snímání. Kvalitní 30“ monitor NEC MultiSync PA301W a výkonná pracovní stanice HP Z420 usnadňují zpracování snímaných obrazů.

Technická dokumentace

Kontaktujte nás pro víc informací -