Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Rozumím
 

Jihočeský digitální inovační hub

Jihočeský digitální inovační hub

Zkrácený název projektu:  Jihočeský Digi Hub
Partneři projektu:
 • Technologické centrum Písek - zakládající partner
 • Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
 • Jihočeská hospodářská komora
 • Jihočeský kraj
 • Rohde & Schwarz
 • Holistic management
 • Virtual Lab

 

 

Webové stránky: https://jihoceskydigihub.cz/

Výchozí situace

JVTP, a.s. ve spolupráci s TC Písek s.r.o. uspěly v iniciativě Evropské Komise “Smart Factories in new EU Member States” a byly vybrány jako organizace vhodné pro založení tzv. digitálního inovačního hubu. Pojmem digitální hub se rozumí uskupení spolupracujících subjektů schopné poskytovat služby v oblasti postupného zavádění prvků digitalizace do všech oblastí společenského života.

V Jihočeském kraji jsou již různými subjekty uskutečňovány dílčí aktivity související s podporou zavádění digitalizace, které však nejsou vzájemně koordinované. Proto je potřebné tyto aktivity mapovat, propojovat a koordinovat a zároveň nastavit kvalitní propagaci a osvětu pro celý koncept digitálního hubu s názvem Jihočeský Digihub a samotné potřebnosti zavádění prvků digitalizace.

Cíle projektu

Cílem projektu Jihočeského Digi Hubu je podpora procesů souvisejících s postupnou digitální transformací  regionálních firema současně podpora rozvoje digitálních kompetencí ve školách, a to na všech stupních vzdělávacího systému, a  podpora navazujícího a celoživotního vzdělávání s ohledem na rozvoj digitálních dovedností.

Specifické aktivity:

 1. Vytváření sítě poskytovatelů služeb - vytvoření  funkčního kolaborativního uskupení různých regionálních subjektů, které jsou schopny poskytovat relativně komplexní služby v oblasti digitální transformace procesů, produktů a služeb.
 2. Poradenské služby v oblasti digitalizace včetně možností financování
 3. Vzdělávání v oblasti digitalizace
 4. Osvěta a marketing

Aktuální dění v oblasti digitalizace (nejen) v Jihočeském kraji:

15.10.2019 se v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku uskuteční seminář DIGITÁLNÍ INOVACE: FIRMA 4.0. Seminář pořádá agentura Czechinvest ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR v rámci Roku digitálního podnikání. Představen bude rovněž návrh plaformy Jihočeského Digi Hubu - podpora digitální transformace v Jihočeském kraji.

8.10.2019 - 9.10.2019 Pořádá Technologické centrum Písek Konferenci o IoT trendech v Node5, určenou pro IoT techniky a pro všechny, které zajímá svět internetu věcí. Konference je zaměřená čistě na technickou stránku problematiky internetu věcí. Prezentována budou implementovaná řešení z oblastí Smart City, Industry 4.0, Facility management a Smart Campus. Prostor bude věnován i pokrokům R&D týmů.​

30.9.2019 Inspirujte se od firem v regionu. Staňte se součástí digitálního hubu a získejte informační podporu. Unikátní platforma spolupracujících organizací, která chce pomoci při řešení otázek s nastupujícím trendem digitalizace napříč všemi odvětvími. 

24.9.2019 se v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku uskutečnilo setkání k tématu Podpora digitalizace v malých a středních podnicích. Setkání bylo pořádáno platformou Jihočeský Digi Hub v rámci projektu "Kompetence pro podporu digitalizace" financovaného z Fondu malých projektů Rakousko - Česká republika v rámci programu Interreg V-A Rakousko - Česká republika. Seminář byl určen jak malým a středním podnikům, tak velkým firmám, podpůrným organizacím, vzdělávacím institucím a dalším.

23.7.2019 Ve třetím prázdninovém týdnu se v prostorách Jihočeského vědeckotechnického parku konal příměstský tábor CZECHITAS - NOVÁ GENERACE.  Děti se pod vedením zkušených lektorek organizace Czechitas účastnily několika workshopů, např. Programování Ozobotů, Programování ve Scratchi či Bezpečnost na internetu. Došlo i na seznámení s virtuální realitou a ukázky poskytování první pomocí.  

14.5.2019 přivítal Jihočeský vědeckotechnický park účastníky další regionální akce DIGITÁLNÍ REVOLUCE CZ – ČLOVĚK VERSUS TECHNOLOGIE, tentokrát na téma CLOUD A SDÍLENÉ SLUŽBY – KOUPIT NEBO PRONAJMOUT SI?

 

Přihlaste se k odběru aktuálních informací v oblasti digitalizace v Jihočeském kraji: